Sınav ve Belgelendirme Semineri

Sınav ve Belgelendirme Semineri

Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav, Ölçme, Değerlendirme ve Belgelendirme Yönetmeliği’nin 17 maddesi gereği yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olmak isteyen kuruluşlara yönelik seminerler düzenlenmektedir. Yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olmak üzere MYK’ya başvuru yapacak Kuruluş/İşletme/Şirket ön başvuru sürecini başlatmadan önce MYK’ca düzenlenecek semineri tamamlamak durumundadır. Seminerlere kuruluşun kalite yönetiminden sorumlu personelin ve MYK faaliyetlerini doğrudan yürütecek personelinin (iki kişi) katılımı zorunludur. Kuruluşlara imzalanan yetkilendirme sözleşmesinin beşinci maddesinin (p) bendi gereği, semineri alan kişilerin kuruluştan ayrılması halinde yerine atanacak yeni kişilerin de semineri alması gerekmektedir.  

Seminerler, yetkilendirme ön başvurusu yapacak kuruluş personellerine ilişkin olup, bireysel başvurular kabul edilmemektedir.

Seminer Başvurusu

Başvurular, ilgili seminer için başvuru tarihleri aralığında yapılacaktır. Seminer başvuru rehberini indirmek için tıklayınız.

Başvuru için tıklayınız.

 

Seminer Ücretleri

Seminer için talep edilecek ücretler MYK Yönetim Kurulunca yıllık olarak belirlenmektedir. Ücretlendirme kişi bazlı olup grup indirimi yapılmamaktadır. Seminer ücret tarifesine ve hesap bilgilerine ulaşmak için tıklayınız. 

  

Seminer Yeri

Seminer, zoom yazılımı aracılığıyla uzaktan eğitim olarak düzenlenecektir. Seminere kayıt olan katılımcılara sınav modülüne giriş için kullanıcı adı ve şifresi seminere kayıt olunan e-posta adresine gönderileceğinden katılımcıların kendilerine ait aktif e-posta adresi ile seminere kayıt olması gerekmektedir. Bilgi için Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine mail atabilirsiniz.

 

Sertifika Gönderimi

Seminer sonunda videoları yeterli oranda izleyen kişilerin onayı MYK Web Portal üzerinden semineri takip eden 5 işgünü içerisinde verilmektedir. Sertifika almaya hak kazanan kişiler sertifikalarını MYK Web Portal üzerinden seminer başvurularım bölümünden indirebilmektedir.

 

Eğitim Dokümanları

Eğitim dokümanlarına https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/sinav-ve-belgelendirme-semineri/seminer-dokuemanlar linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Seminer Takvimi  

- 2023 Yılı 2. Grup Seminer Tarihleri - (14-15 Mart 2023)

Başvuru tarihleri: 22 Şubat 2023 - 10 Mart 2023

 
1679555018.541 - 23.03.2023 07:37:21 - 10.6.40.127 - [3.236.241.39]