Sınav ve Belgelendirme Semineri

Sınav ve Belgelendirme Semineri

Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav, Ölçme, Değerlendirme ve Belgelendirme Yönetmeliği’nin 17 maddesi gereği yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olmak isteyen kuruluşlara yönelik seminerler düzenlenmektedir. Yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olmak üzere MYK’ya başvuru yapacak Kuruluş/İşletme/Şirket ön başvuru sürecini başlatmadan önce MYK’ca düzenlenecek semineri tamamlamak durumundadır. Seminerlere kuruluşun kalite yönetiminden sorumlu personelin ve MYK faaliyetlerini doğrudan yürütecek personelinin (iki kişi) katılımı zorunludur. Kuruluşlara imzalanan yetkilendirme sözleşmesinin beşinci maddesinin (p) bendi gereği, semineri alan kişilerin kuruluştan ayrılması halinde yerine atanacak yeni kişilerin de semineri alması gerekmektedir.  

Seminerler, yetkilendirme ön başvurusu yapacak kuruluş personellerine ilişkin olup, bireysel başvurular kabul edilmemektedir.

Seminer Başvurusu

Başvurular, ilgili seminer için başvuru tarihleri aralığında yapılacaktır. Seminer başvuru rehberini indirmek için tıklayınız.

Başvuru için tıklayınız.

 

Seminer Ücretleri

Seminer için talep edilecek ücretler MYK Yönetim Kurulunca yıllık olarak belirlenmektedir. Ücretlendirme kişi bazlı olup grup indirimi yapılmamaktadır. Seminer ücret tarifesine ve hesap bilgilerine ulaşmak için tıklayınız. 

  

Seminer Yeri

Seminer uzaktan eğitim olarak düzenlenecektir. Seminer, http://medya.myk.gov.tr adresi üzerinden verilecektir. Seminere kayıt olan katılımcılara uzaktan eğitim modülüne giriş için kullanıcı adı ve şifresi seminere kayıt olunan e-posta adresine gönderileceğinden katılımcıların kendilerine ait aktif e-posta adresi ile seminere kayıt olması gerekmektedir. Bilgi için Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine mail atabilirsiniz.

 

Seminer Takvimi  

- 2020 Yılı 2. Grup Seminer Tarihleri - (17-18 Eylül 2020)

Başvuru tarihleri: 4-8 Eylül 2020

 

 

 
1601129511.101 - 26.09.2020 14:45:31 - 10.6.30.128 - [34.205.93.2]