Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı MYK Başkanı Sayın Bayram AKBAŞ “Sayısal Yayıncılıkta Teknik Eğitim Sınav Merkezlerinin Kurulması Projesi”nin Tanıtım Toplantısında Konuştu.
MYK Başkanı Sayın Bayram AKBAŞ “Sayısal Yayıncılıkta Teknik Eğitim Sınav Merkezlerinin Kurulması Projesi”nin Tanıtım Toplantısında Konuştu.

MYK Başkanı Sayın Bayram AKBAŞ; MYK’nın yürüttüğü “Türkiye’de Mesleki Yeterlilik Kurumunun ve Ulusal Yeterlilik Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi (UYEP)” çerçevesinde Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından hibe alınarak hazırlanan “Sayısal Yayıncılıkta Teknik Eğitim Sınav Merkezlerinin Kurulması Projesi”nin 13 Ekim 2011 tarihinde yapılan tanıtım toplantısına katılarak “Ulusal Yeterlilik Sistemi” konulu bir sunum gerçekleştirdi.  

 

Avrupa Birliği Bakanı Sayın Egemen BAĞIŞ, RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut DURSUN ve RATEM Başkanı Sayın Dursun GÜLERYÜZ’ün de konuşmacı olarak katıldığı toplantıda Sayın AKBAŞ; MYK, Ulusal Yeterlilik Sistemi ve sistemin temel bileşenleri olan Ulusal Yeterlilikler Çerçevesi, Ulusal Meslek Standartları, Ulusal Yeterlilikler, Ölçme, Değerlendirme ve Belgelendirmeye ilişkin bilgiler aktardıktan sonra UYEP ve bu çerçevede MYK’nın RATEM ile yürüttüğü çalışmalara değindi.    

 

Sayın AKBAŞ’ın yaptığı sunuma ulaşmak için tıklayınız.

ratem_toplanti1

ratem_toplanti2

 
1590680015.551 - 28.05.2020 16:07:15 - 10.6.30.127 - [34.231.21.83]