Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı "Türkiye’de Mesleki Yeterlilik Kurumunun ve Ulusal Yeterlilik Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi” (UYEP)’in 1. Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi
"Türkiye’de Mesleki Yeterlilik Kurumunun ve Ulusal Yeterlilik Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi” (UYEP)’in 1. Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında finanse edilen “Türkiye’de Mesleki Yeterlilik Kurumunun ve Ulusal Yeterlilik Sisteminin Güçlendirilmesi” (UYEP) projesinin 1. Yönlendirme Komitesi Toplantısı, 29 Nisan 2011 Cuma günü Divan Otel’de gerçekleştirildi.

 

MYK Başkanı ve Kıdemli Program Görevlisi Bayram AKBAŞ’ın başkanlık yaptığı toplantıya, MEB, ÇSGB, YÖK, DPT, TÜRKAK, TÜİK, Ulusal Ajans, MFİB, İŞKUR, ABGS, TESK, TİSK, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, TÜSİAD, MÜSİAD ve TÜRKONFED temsilcileri ile MYK Yönetimi ve Teknik Destek Ekibi üyeleri katılım sağladı.

 

Yönlendirme Komitesi Toplantısında, Meslek Standartları Dairesi Başkanı Firuzan SİLAHŞÖR tarafından MYK, UYEP proje başlangıcı, tasarımı, gelişimi gibi konular ile Yönlendirme Komitesi’nin görevi, oluşumu ve toplantının amacı hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra Yönlendirme Komitesi Üyelerinin takdimine geçildi.

 

Takdimin ardından, UYEP Projesi Teknik Destek Ekibi Takım Lideri Niels KRİSTENSEN tarafından UYEP Projesi hakkında bilgilendirme yapılarak projenin ilerleyişi ve gelecek dönemin planlamasına ilişkin sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından komite üyeleri Proje hakkındaki değerlendirmelerini ve önerilerini paylaştılar, ve görüşülen hususlar kapsamında MYK Başkanı Bayram AKBAŞ tarafından genel bir değerlendirme yapılarak UYEP 1. Yönlendirme Komitesi Toplantısının kapanışı gerçekleştirildi.

IMG_1187eeee

 
1590674861.401 - 28.05.2020 14:41:21 - 10.6.30.128 - [34.231.21.83]