Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Ulusal Europass Merkezi Özyeğin Üniversitesi Öğrencilerine Yönelik Çevrim İçi Europass Semineri Gerçekleştirdi.
Ulusal Europass Merkezi Özyeğin Üniversitesi Öğrencilerine Yönelik Çevrim İçi Europass Semineri Gerçekleştirdi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, 22 Kasım 2021 tarihinde Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine yönelik ‘‘AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte; öğrencilere öğrenim hayatları ve kariyerlerine ilişkin tüm belge ve dosyalarını güvenle saklayabilecekleri, farklı öğrenim ve çalışmalar için özel CV’ler ve Niyet Mektupları tasarlayabilecekleri; ayrıca Avrupa’da ve Türkiye’de eğitim çalışma hakkında bireylere güvenilir bilgiler sunarak bilgi ve rehberlik sağlamayı hedefleyen Europass Platformu tanıtıldı.

 

Görsel: Örnek Europass CV

Etkinlikte işverenlerin ve insan kaynakları uzmanlarının beklentilerini karşılayan Europass CV’nin örneklerle anlatımına yer verildi. Ayrıca bireylerin; yaptıkları iş başvurularında, CV’lerinin aday takip sistemine takılmadan gerçek değerlendirme aşamasına geçebilmesi için dikkat edilmesi gerekenler ve anahtar kelimelerin önemine değinildi. Son olarak öğrencilerinin soruları cevaplanarak ve sosyal medya hesaplarını takibe almaları çağrısı yapılarak etkinlik sonlandırıldı.

 
1638680999.867 - 05.12.2021 05:43:40 - 10.6.40.128 - [35.153.166.111]