Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Ulusal Europass Merkezi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlıklı Yaşam Ve İlk Yardım Topluluğu Öğrencilerine Yönelik Bilgilendirme Sunumu Gerçekleştirdi.
Ulusal Europass Merkezi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlıklı Yaşam Ve İlk Yardım Topluluğu Öğrencilerine Yönelik Bilgilendirme Sunumu Gerçekleştirdi.
 

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, 16 Kasım 2021 tarihinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlıklı Yaşam ve İlk Yardım Topluluğu öğrencileriyle bir araya gelerek, ‘‘Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Online olarak gerçekleştirilen etkinlikte, Avrupa’da ve Türkiye’de eğitim ve çalışma hakkında bireylere güvenilir bilgiler sunan, kişilerin iş ve eğitim fırsatlarına erişimlerini kolaylaştırmayı hedefleyen Europass Platformu görsellerle desteklenerek öğrencilere tanıtıldı.

Etkinlik boyunca Erasmus ve Avrupa Gönüllü Hizmeti başvurularında sıklıkla kullanılan ve büyük öneme sahip olan Europass CV ve Niyet Mektubunun ayrıntılı anlatımına yer verildi. Öğrencilere, Avrupa’nın en çok tercih edilen özgeçmiş formatlarından birisi olan Europass CV ve Niyet Mektubu hazırlama tekniklerinin yanında, CV’de yapılmaması gereken hatalar hakkında da bilgiler aktarıldı. Ayrıca Europass CV’lerini; farklı şablonlarda, 29 dilde oluşturabileceklerinden ve daha sonra güncellemek için Europass Kütüphanelerinde saklayabileceklerinden bahsedildi.

Etkinlik; katılımcıların sorularının cevaplanması sonrası, Europass gelişmelerini yakından takip edebilmeleri için Europass sosyal medya hesaplarını takibe almaları çağrısı yapılarak sonlandırıldı.

 
1639022132.071 - 09.12.2021 04:29:13 - 10.6.40.128 - [54.80.173.217]