Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Ulusal Europass Merkezi, Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşlarına Yönelik Çevrim İçi Europass Semineri Gerçekleştirdi.
Ulusal Europass Merkezi, Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşlarına Yönelik Çevrim İçi Europass Semineri Gerçekleştirdi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, 18 Ağustos 2021 tarihinde, sınav ve belgelendirme faaliyetlerinin yürütülmesi konusunda akredite olmuş, Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşlarına yönelik Europass bilgilendirme semineri gerçekleştirdi. Etkinlik, ‘‘Ulusal Europass Merkezi Faaliyetleri, Europass Platformu, Europass Araçları ve Belgeleri’’ hakkında katılımcılara detaylı bilgilendirmelerin aktarılmasıyla devam etti.

180821-2

Etkinlikte özellikle; mesleki eğitim ve öğretim diploma ve sertifika sahiplerine verilebilen, AB ülkeleri ile Europass’ı tanıyan ülkelerde kullanılan, bilgi beceri ve yetkinliklerin özellikle ülke dışındaki işverenler veya kurumlar tarafından daha kolay anlaşılmasını sağlayan “Europass Sertifika Eki” hakkında bilgiler verildi. Europass Sertifika Eki’nin, asıl sertifi­ka beraberinde kullanıldığı ve asıl sertifikanın sağlıklı şekilde değerlendirilmesini ve ilgili ma­kamlar tarafından daha iyi anlaşılmasını kolaylaştırdığından bahsedildi.

180821-2

Ayrıca etkinlik boyunca; farklı ve gelişmiş şablonlar ile özgeçmişler, niyet mektupları, e-portfolyolar ve başvurular hazırlayabilme, saklayabilme, paylaşabilme, kayıtlı kullanıcılar için kapsamlı kişisel profil oluşturabilme ve kullanıcılara eğitim ve çalışmayla ilişkili birçok farklı AB araç ve hizmetine tek noktadan erişim sağlayan Yeni Europass hakkında da detaylı bilgiler aktarıldı. Son olarak katılımcıların soruları yanıtlanarak etkinlik sonlandırıldı.

Etkinlikte kullanılan sunuma erişmek için tıklayınız.

180821-2

 
1638664135.208 - 05.12.2021 01:02:36 - 10.6.40.128 - [54.227.97.219]