Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı VOC-Test Merkezleri-III Hibe Programı Hibe Faydalanıcılarından Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliği’nin Yürüttüğü Çiğ Süt Üretimi, Toplanması ve Depolanması Süreçlerindeki Çalışanların Yeterliliklerinin Tanınması Projesi Açılış Toplantısı Gerçe
VOC-Test Merkezleri-III Hibe Programı Hibe Faydalanıcılarından Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliği’nin Yürüttüğü Çiğ Süt Üretimi, Toplanması ve Depolanması Süreçlerindeki Çalışanların Yeterliliklerinin Tanınması Projesi Açılış Toplantısı Gerçe

MYK’nin operasyon faydalanıcısı olduğu Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması Operasyonunun (TUYEP) hibe bileşenlerinden olan VOC-Test Merkezleri-III Hibe Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan kuruluşlarımızdan Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliği, Çiğ Süt Üretimi, Toplanması ve Depolanması Süreçlerindeki Çalışanların Yeterliliklerinin Tanınması Projesinin açılış toplantısı 29 Haziran 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.

 300621-1

Toplantıda açılış konuşmalarına ve projeye ilişkin tanıtıcı sunuma yer verilmiştir.

Açılış konuşmaları; Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik KESKİN, Ulusal Süt Konseyi Başkanı Prof. Dr. Muhittin ÖZDER, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdür Vekili Kerim ÜSTÜN, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya ERDURMUŞ, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Eğitim Öğretim Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa BALCI ve MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN tarafından gerçekleştirilmiştir.

 300621-2

MYK’nin bugüne kadar yürüttüğü faaliyetlerden ve AB tarafından sağlanan fonlardan kısaca bahseden Sayın CEYLAN, sektöre ilişkin genel ve istatistiki bilgiler vererek projenin hayırlı olmasını temenni etmiştir.

 
1638667868.178 - 05.12.2021 02:04:49 - 10.6.40.128 - [54.227.97.219]