Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Alanları ve Dallarına Ait Hazırlanan Europass Sertifika Ekleri’nin (MEB Sertifika Eklerinin) İngilizce Çevirileri Yayımlanmıştır!
Mesleki ve Teknik Eğitim Alanları ve Dallarına Ait Hazırlanan Europass Sertifika Ekleri’nin (MEB Sertifika Eklerinin) İngilizce Çevirileri Yayımlanmıştır!

Europass Sertifika Eki; mesleki eğitim veya yeterlilik sertifikası veren kuruluşlar tarafından sağlanan, farklı ülkelerde edinilen sertifikaların özellikle işveren ve eğitim kurumları tarafından daha kolay anlaşılmasını sağlamayı amaçlayan standart bir belgedir. Sertifika ekleri kişiye mahsus olmayıp eğitim alınan alan ve dal için hazırlanmaktadır.

Birçok Avrupa ülkesinde yaygın şekilde kullanılmakta olan Europass Sertifika Ekleri, ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı orta dereceli mesleki eğitim alan ve dalları için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmaktadır.

Mesleki ve Teknik Eğitim Alanları ve Dallarına ait hazırlanan MEB Sertifika Eklerinin İngilizce çevirileri Mesleki Yeterlilik Kurumu - Ulusal Europass Merkezi tarafından yaptırılmış olup web sitemizden erişime açılmıştır.

Mesleki eğitime ilişkin yeterlilikleri açıklayan Europass Sertifika Eklerinin Türkçe ve İngilizce versiyonlarına Sertifika Eki Veri Tabanından (sertifika.europass.gov.tr ) ulaşılabilmektedir.

 
1621032025.063 - 14.05.2021 23:14:06 - 10.6.40.127 - [3.236.222.124]