Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı VOC-Test Merkezleri-III Hibe Programı Kapsamında Hibe Uygulama Eğitimi Programının Açılışı Gerçekleştirildi
VOC-Test Merkezleri-III Hibe Programı Kapsamında Hibe Uygulama Eğitimi Programının Açılışı Gerçekleştirildi

Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması Operasyonu (TUYEP)’nun hibe bileşenlerinden VOC-Test Merkezleri-III Hibe Programı kapsamında yürütülecek projelere yönelik 3 gün sürecek olan Hibe Uygulama Eğitiminin başlangıç toplantısı, Aile, Çalışme ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı, AB Türkiye Delegasyonu, MYK ve 23 Hibe Faydalanıcısı kuruluşun katılımıyla 11 Kasım 2020’de çevrim içi olarak gerçekleştirilmiştir. 

 

11112020-1

 

Program MYK Başkan Yardımcısı Sayın Metin KARAMAN’ın açış konuşmasıyla başlamıştır. Sayın KARAMAN, hibe programı kapsamında yürütülecek projeler sonucunda elde edilecek çıktılara değinerek bu projelerin Kurumumuz ve ülkemiz adına büyük önem taşıdığını belirtmiştir. TUYEP Operasyonunun diğer hibe bileşeni olan Belgelendirme İçin Doğrudan Hibe-II Programına ilişkin güncel bilgileri de paylaşan Sayın KARAMAN, tüm hibe faydalanıcılarına başarı dileyerek ve MYK ile Sözleşme Makamı olan AB ve Mali Yardımlar Dairesinde emek veren personele teşekkürlerini ileterek sözlerine son vermiştir.

 

Sayın KARAMAN’dan sonra söz alan AB Türkiye Delegasyonu temsilcisi Sayın Mustafa BALCI, MYK’nin faaliyetlerini başarıyla yürüttüğünü belirterek sözlerine başlamış, VOC-Test Merkezleri-III Hibe Programı kapsamında yürütülecek projeler sonucunda kurulması planlanan sınav ve belgelendirme kuruluşlarının ulusal yeterlilik sistemine olan katkısının altını çizerek, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesinin önemine ve Avrupa Birliği’nin MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine atfettiği önemi vurgulamıştır.

 

AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Sayın Süreyya ERKAN, yaklaşık 70 başvuru arasından değerlendirilerek hibe almaya hak kazanan hibe faydalanıcılarını tebrik ederek açış konuşmasına başlamıştır. AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığının Sözleşme Makamı, MYK’nin Operasyon Faydalanıcısı olduğunu hatırlatarak sözlerine devam eden Sayın ERKAN, 26 sektörde UMS ve UY geliştirme/revizyon faaliyetleri ile VOC-Test Merkezleri kurulması aracılığıyla ulusal yeterlilik sisteminin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasının hedeflendiğinin altını çizmiş ve Bakanlığımızın öncelikli hedeflerinden olan iş gücü piyasasının güçlendirilmesi hedefine katkı sağlaması açısından bu hibe programının kıymetli olduğunu ifade etmiştir. Söz konusu programın projelerin etkin şekilde yürütülmesi konusunda detaylı ve önemli bilgilendirmelerin yapılacağını belirterek sözlerine son vermiştir.

 

Eğitim Programı, 12 ve 13 Kasım 2020 tarihlerinde de devam edecektir.

11112020-1

 
1621027797.263 - 14.05.2021 22:03:38 - 10.6.40.128 - [3.236.222.124]