Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi 3. Akıllı Bina Teknolojileri Fuarına Katıldı.
Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi 3. Akıllı Bina Teknolojileri Fuarına Katıldı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi, akıllı bina teknolojileri ve elektrik sektörünün üretici, dağıtıcı ve kullanıcılarını bir araya getiren 21-23 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara Congresium’da gerçekleştirilen 3. Akıllı Bina Teknolojileri Elektrik Sistemleri Fuarı’na katıldı.  

Günümüzde enformasyon teknolojilerindeki gelişmelerin, bilgi toplumu kavramını ortaya çıkarması sonucunda; eğitimin sürdürülebilir kalkınma için en güçlü araçlardan biri olduğu kabul edilmektedir. Mesleki Yeterlilik Kurumu da eğitimin istihdamla uyumunu güvence altına alarak nitelikli insan kaynağının oluşmasına öncülük etmek için faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu kapsamda, Mesleki Yeterlilik Belgesi ve önemi hakkında fuar katılımcıları bilgilendirildi.

Ayrıca profesyonel tasarımı ve güçlü yapısının yanı sıra uluslararası geçerliliği ve kullanım kolaylığı gibi etkenlerle Avrupa’daki kullanımı hızla yükselmeye devam eden Europass belgeleri hakkında da çok sayıda ziyaretçiye bilgilendirmeler yapıldı. Son olarak Europass ve MYK Bilgilendirme broşürleri ile çeşitli promosyon malzemeleri katılımcılara dağıtıldı.

 
1576444759.172 - 15.12.2019 21:52:58 - 10.6.30.127 - [3.233.239.20]