Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Avrupa Eğitim Vakfı (ETF) Temsilcileri MYK’yı Ziyaret Etti.
Avrupa Eğitim Vakfı (ETF) Temsilcileri MYK’yı Ziyaret Etti.

Avrupa Eğitim Vakfı temsilcileri Sayın Lida KİTA, Cristina MEREUTA, Georgios ZISIMOS ve Maria ROSENSTOCK MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN’ı 12 Kasım 2019 tarihinde ziyaret etti.

121119-1

Ziyarette ETF ile işbirliği halinde yapılacak akran öğrenme etkinlikleri ve ETF işbirliğiyle planlanan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası desteklerine ilişkin bilgiler paylaşıldı. TYÇ’nin uygulanması aşamasında gerçekleştirilecek çalışmalar ve önümüzdeki döneme ilişkin muhtemel işbirlikleri konusunda görüş alışverişi yapıldı. YBK’lar ile ilgili daha önce yapılan çalışmaların etkinliği ve bunların devamının getirilmesi, ETF tarafından çalışmalarına başlanacak istihdam araştırmaları, becerilerin değişimi konusunda işbirliği alanlarıyla ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu ve ETF tarafından yürütülecek Mesleki Mükemmellik Merkezleri ile ilgili çalışmalarda işbirliği sağlanması konusu değerlendirildi. Sayın Adem CEYLAN ve ETF temsilcileri bu süreçte her türlü teknik iş birliğinin sağladığı katkılara değinerek yakın iş birliğinin sürdürülmesi konusundaki önemi vurguladılar.

121119-2

MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN ile yapılan görüşmenin ardından, Avrupa Eğitim Vakfı (ETF) temsilcileri MYK Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi ile TYÇ Dairesi Başkanları ve uzmanları ile önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalara ilişkin teknik çalışma gerçekleştirdiler. Toplantıda MYK Uzmanları tarafından Endüstri 4.0 kapsamında MYK’nın gerçekleştirdiği çalışmalar ve ETF üyesi ülkelerle yapılan işbirliklerine ilişkin sunum gerçekleştirildi ve ortak çalışma gerçekleştirilebilecek akran öğrenme etkinliklerine ilişkin konu başlıkları değerlendirildi.

121119-1

 
1576440616.871 - 15.12.2019 20:43:55 - 10.6.30.127 - [3.233.239.20]