Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Ulusal Europass Merkezi Artvin’de Üniversite Öğrencileri İle Buluştu
Ulusal Europass Merkezi Artvin’de Üniversite Öğrencileri İle Buluştu

Ulusal Europass Merkezi, Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü işbirliği ile 5 Kasım 2019 tarihinde Artvin KYK İl Müdürlüğü öğrencileriyle buluşarak, iş fırsatlarına erişim için tercih edilen Europass ve Europass belgelerinin öneminin vurgulandığı ‘‘AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim'in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde yaklaşık 600 katılımcı ile gerçekleşti.

Etkinlikte öğrencilere Europass belgeleri örneklerle anlatılarak detaylı bilgiler verildi. Katılımcılara özellikle Europass CV’nin kullanıcı dostu olduğu ve çevrim içi olarak oluşturulabileceği ve kişilerin CV’lerinin iş görüşmeleri esnasında fark edilmesini sağladığından bahsedildi. Ayrıca katılımcılara Avrupa Dil Portfolyosunun bir parçası olan ve Dil becerileri için bir öz değerlendirme aracı olan Dil Pasaportundan bahsedildi. Son olarak katılımcılara Europass Katılım Belgeleri dağıtılarak etkinlik sonlandırıldı.

 

 
1576441242.846 - 15.12.2019 20:54:21 - 10.6.30.128 - [3.233.239.20]