Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Ulusal Europass Merkezi, Van’da Meslek Lisesi Öğretmen ve Yöneticilerini Bilgilendirdi.
Ulusal Europass Merkezi, Van’da Meslek Lisesi Öğretmen ve Yöneticilerini Bilgilendirdi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliği ile Van ilindeki mesleki ve teknik eğitim veren liselerin okul yöneticilerine yönelik “Europass Belgeleri” konulu bilgilendirme toplantısı 30.07.2019 tarihinde gerçekleştirildi.

300719-4

Katılımcılarla, AB projeleri kapsamında gerçekleştirilen hareketliliklerde edinilen becerilerin belgelendirilmesini sağlayan Europass Hareketlilik Belgesi’nin nasıl hazırlanacağını konusunda detaylı bilgiler paylaşıldı. Meslek lisesi öğrencilerine daha iyi rehberlik edilebilmesi amacıyla katılımcılara Europass CV hazırlama teknikleri anlatıldı.

Europass belgelerinin eğitim ve iş hayatındaki öneminin vurgulandığı seminerde ayrıca, mesleki diploma ve sertifikaların yurt dışındaki işverenler veya kurumlar tarafından daha kolay anlaşılmasını sağlayan Europass Sertifika Eki ve sağladığı avantajlar hakkında bilgiler sunuldu.

Europass dokümanlarına ek olarak, mesleki eğitim hareketlilik projesi hazırlama ve ECVET araçlarının hareketlilik projelerinde kullanılması hususlarında katılımcılarla önemli bilgiler paylaşıldı. Etkinlik katılımcıların soruları yanıtlanarak sonlandırıldı.

 
1590357378.81 - 24.05.2020 22:29:58 - 10.6.30.127 - [34.204.168.209]