Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Ege Oman Vakfı tarafından E-VOC Test Merkezi Projesi kapsamında düzenlenen “Sektör Vizyon Toplantısı” İzmir’de gerçekleştirildi.
Ege Oman Vakfı tarafından E-VOC Test Merkezi Projesi kapsamında düzenlenen “Sektör Vizyon Toplantısı” İzmir’de gerçekleştirildi.

Mesleki Yeterlilik Kurumunca, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti finansman desteğinde uygulanan “VOC-Test Merkezleri-II Hibe Programı” altında Ege Orman Vakfı tarafından yürütülen “E-VOC Test Merkezi Projesi” kapsamında 21 Kasım 2017 tarihinde İzmir‘de “Sektör Vizyon Toplantısı” gerçekleştirildi.

Ege Orman Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol NARİN, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Nejat ÖZDURAN, İzmir İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Selami TURAN, Mesleki Yeterlilik Kurumu temsilcileri ile gıda ve zeytinyağı sektöründen çok sayıda temsilcinin katıldığı toplantıda, proje kapsamında elde edilen çıktılar ve kurulacak olan belgelendirme merkezinin sektöre sağlayacağı katkılar hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

231117-1 

Proje Koordinatörü Aygün ALTIPARMAK yaptığı konuşmada, Ege Orman Vakfı tarafından Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi işbirliği ile yürütülen proje ile gıda sektöründe yer alan; zeytinyağı üretim operatörü, fermente ürün operatörü ve tadımcı mesleklerinin ulusal meslek standartları ve ulusal yeterliliklerinin geliştirildiği, bu üç meslekte Ulusal Yeterlilik Sistemi gereklilikleri ve MYK mevzuatına uygun sınav ve belgelendirme yapmak üzere kurulan merkezin akreditasyon süreçlerinin tamamlandığı, MYK yetkilendirme sürecinin ise önümüzdeki günlerde tamamlanacağı bilgisini katılımcılarla paylaştı.

Mesleki Yeterlilik Kurumunda İstatistikçi olarak görev yapan Erdi DOĞAN, sektör temsilcilerinden oluşan katılımcıları Ulusal Yeterlilik Sistemi ve MYK faaliyetleri hakkında bilgilendirerek, yetkilendirme sürecinin başarıyla tamamlanması halinde, Proje kapsamında kurulacak olan merkezin, gıda sektöründe MYK tarafından yetkilendirilen ilk merkez olacağını ifade etti.

Teorik ve pratik sınav faaliyetlerinin yürütülmesi için organize edilen tesisin katılımcıların ziyaretine açık tutulduğu etkinlik, yürütülen proje ve MYK çalışmaları hakkındaki görüşme ve değerlendirmelerin yapıldığı kokteyl bölümünün ardından sonlandırıldı.

 
1594080529.91 - 07.07.2020 00:42:29 - 10.6.30.127 - [18.207.250.80]