Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı MYK Faaliyetleri, Europass Belgeleri ve Esp Programı Konulu Bilgilendirme Semineri Ankara’da Gerçekleştirildi
MYK Faaliyetleri, Europass Belgeleri ve Esp Programı Konulu Bilgilendirme Semineri Ankara’da Gerçekleştirildi

Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliği ile Ankara ilindeki mesleki ve teknik eğitim veren kurumların yöneticilerine yönelik “MYK Faaliyetleri, Europass Belgeleri ve ESP Programı” konulu seminer yoğun bir katılımla 13.10.2017 tarihinde gerçekleştirildi.

131017-4

 

MYK Kurum Başkanı Adem CEYLAN, açılış konuşmasında Ulusal Yeterlilik Sisteminin önemi ile iş ve eğitim dünyasına sağlayacağı faydaların yanı sıra mesleki eğitimin güçlendirilmesi için kurumlar arasında yapılacak işbirliklerinin önemine vurgu yaptı. Avrupa Birliğinin, kişilerin bilgi, beceri ve yetkinliklerinin tüm ülkelerde ortak formatlar yoluyla daha iyi tanıtılması ve anlaşılması için Europass belgelerini oluşturduğunu belirten Sn. Ceylan, özellikle işverenlerden gelen talebin önemine ve okul yöneticilerinin ve meslek örgütleri temsilcilerinin bilgilendirilmelerinin etkisine değindi. 

131017-5

Açılış konuşmasının ardından Mesleki Yeterlilik Kurumu Uzmanı tarafından yapılan “Mesleki Yeterlilik Kurumu, Temel Faaliyetleri” konulu sunum ile başlayan seminer, Europass Belgeleri ve ESP programı hakkında yapılan bilgilendirmeler ile devam etti. Katılımcılara, özellikle meslek lisesi öğrencilerinin iş başvurularında kullanabilecekleri Europass CV ve okullar tarafından öğrencilere sağlanan Europass sertifika ekinin önemi hakkında detaylı bilgi verildi ve belgeler örneklerle katılımcılara açıklandı. Avrupa çapında Girişimcilik Programı olarak sürdürülen ESP hakkında yapılan bilgilendirmeden sonra soru-cevap bölümü yapılarak program sonlandırıldı.

131017-6

131017-5

 Sunumlar
 powerpoint  MYK Ulusal Europass Merkezi
 powerpoint  MYK Ulusal Yeterlilik Sistemi
PDF  Entrepreneurial Skills Pass (ESP)

 

 
1594075524.523 - 06.07.2020 23:19:04 - 10.6.30.127 - [18.207.250.80]