Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Voc-Test II Hibe Programı Kapsamında MEKSA Vakfı Tarafından Yürütülen Ahşap Sektöründe VOC-Test Merkezi Projesi'nin Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi
Voc-Test II Hibe Programı Kapsamında MEKSA Vakfı Tarafından Yürütülen Ahşap Sektöründe VOC-Test Merkezi Projesi'nin Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

"Ulusal Mesleki Yeterlilik Sisteminin Geliştirilmesi ve Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinin Uygulanması (UYEP-II)" nin Hibe Bileşenlerinden biri olan VOC-Test Merkezleri-II Hibe Programı kapsamında gerçekleştirlen Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayii Destekleme Vakfı (MEKSA)’nın yararlanıcısı olduğu, Ahşap Sektöründe VOC-Test Merkezi Projesinin kapanış toplantısı; Meslekî Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin KARAMAN, Avrupa Birliği Bakanlığı Bölgesel ve Yenilikçi Politikalar Başkanı Kayhan ÖZÜM, MEKSA Vakfı Genel Sekreteri Hasan ERKAN ve Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkan Vekili Ali İhsan BOSTAN’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Toplantıda Meslekî Yeterlilik Kurumu adına konuşma yapan MYK Başkan Yardımcısı KARAMAN, Meslekî Yeterlilik Kurumu’nun, Ulusal Yeterlilik Sisteminin, mesleki yeterlilik belgelerinin ve VOC-Test Merkezleri-II Hibe Programı kuruluşlarının sistemdeki önemine vurgu yaparak, bu kapsamda çalışmalarıyla Ulusal Yeterliliklerin gelişimine katkı sağlayan MEKSA Vakfı’na teşekkür etti.

 021017-1

Proje kapsamında MEKSA’nın hazırlamış olduğu 6 adet Ulusal Yeterlilik 10 Mayıs 2017 tarihinde MYK Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır. Kuruluş, hazırladığı 6 adet Ulusal Yeterlilikte belgelendirme yapmayı hedeflemektedir.

Açılış konuşmalarının devamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Malî Yardımlar Dairesi Başkanlığı İzleme Uzmanı Fethi TATLILIOĞLU tarafından katılımcılara İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKG OP)’ndan hakkında bilgi verildi.

Fethi TATLILIOĞLU’nun tematik bilgilendirmesinin ardından katılımcıların MYK sınav ve belgelendirme faaliyetleri, MYK Meslekî Yeterlilik Belgeleri ve Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi konuları hakkındaki soruları MYK Uzman Yardımcıları Gülümser ERTEM ve Didem TUNÇ tarafından cevaplandı.

Kapanış toplantısı; MEKSA Vakfı Kurucu Üyesi ve Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Sencer İMER’in kapanış konuşmasının ardından tüm davetlilerin katıldığı bir akşam yemeği ile sona erdi.

 

 
1593721316.744 - 02.07.2020 20:55:36 - 10.6.30.127 - [34.231.21.160]