Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Voc-Test II Hibe Programı Kapsamında Yürütülen Elektriği Dağıtan Mesleklerin Belgelendirilmesi Projesi'nin Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi
Voc-Test II Hibe Programı Kapsamında Yürütülen Elektriği Dağıtan Mesleklerin Belgelendirilmesi Projesi'nin Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

UYEP II’nin bileşenlerinden biri olan VOC-TEST Merkezlerinin Desteklenmesi Hibe Programı II’nin kapsamında gerçekleştirilen, ELDER’in yararlanıcısı olduğu, Elektriği Dağıtan Mesleklerin Belgelendirilmesi Projesi’nin kapanış toplantısı; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih DÖNMEZ, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin KARAMAN, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Burak Çağatay DOĞAN, ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serhat ÇEÇEN’in açılış konuşmalarıyla başladı. Toplantıda Mesleki Yeterlilik Kurumu adına konuşma yapan MYK Başkan Yardımcısı KARAMAN Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun, ulusal yeterlilik sisteminin, mesleki yeterlilik belgelerinin ve VOC-TEST II hibe kuruluşlarının sistemdeki önemine vurgu yaparak, bu kapsamda çalışmalarıyla ulusal meslek standardı ve yeterliliklerin gelişimine katkı sağlayan ELDER’e teşekkür etti.

mk

 

Proje kapsamında, ELDER’in hazırlamış olduğu 6 Ulusal Yeterlilik MYK tarafından onaylanmıştır. Bu kapsamda, kuruluş belgelendirme faaliyetlerine başlamış olup; 10 adet ulusal yeterlilikte sınav ve belgelendirme yapmayı hedeflemektedir.

 

2

Açılış konuşmalarının devamında, enerji sektöründe Mesleki Yeterlilik Belgelerini almaya hak kazanan adaylara belgeleri takdim edildi.

3

 

Panel konuşmalarıyla devam eden toplantıda Mesleki Yeterlilik Kurumu uzmanlarından Esra Günay Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun faaliyetleri, ulusal mesleki yeterlilik sistemi, sektörel faaliyetler ve sınav-belgelendirme konularında katılımcıların sorularını yanıtladı.

25071721

 

 
1594172060.625 - 08.07.2020 02:08:00 - 10.6.30.128 - [18.207.250.80]