Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Avrupa Eğitim Vakfı (ETF) Temsilcileri MYK’yı Ziyaret Etti.
Avrupa Eğitim Vakfı (ETF) Temsilcileri MYK’yı Ziyaret Etti.

Avrupa Eğitim Vakfı temsilcileri Sayın Lida KİTA ve Mirjam DE JONG ile AB Türkiye Delegasyonu Eğitim Sektör Yöneticisi Sayın Prof.Dr. Mustafa BALCI Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinin (TYÇ) Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi ile referanslanmasını takiben MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN’ı 25 Nisan 2017 tarihinde ziyaret etti.

260417-1

Ziyarette TYÇ’nin AYÇ ile referanslanmasının ardından TYÇ’nin uygulanması aşamasında gerçekleştirilecek çalışmalar ve önümüzdeki döneme ilişkin muhtemel işbirlikleri konusunda görüş alışverişi yapıldı. TYÇ’nin hazırlanmasında ana paydaşlar olan Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu ve MYK tarafından önemli çalışmaların gerçekleştirildiği, çalışmaların daha da hızlanacağı ve UYEP-2 projesinin de desteğiyle kapsamlı teknik çalışmaların sürdürüleceği dile getirildi. ETF ve AB Türkiye Delegasyonu temsilcileri bu süreçte her türlü teknik desteğin sağlanacağını belirterek işbirliğinin önemini vurguladılar. Geçici koruma altındaki Suriyelilerin belgelendirilmesi ve iş piyasasına dahil edilmesi için değerlendirmeler yapılarak muhtemel projeler üzerine konuşuldu ve MYK’nın bu konudaki çalışmaları aktarıldı.

MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN ile yapılan görüşmenin ardından,  Avrupa Eğitim Vakfı (ETF) temsilcileri MYK Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi ile TYÇ Dairesi Başkanları ve uzmanları ile önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalara ilişkin teknik çalışma gerçekleştirdiler.

Görüşmelerin ardından ETF uzmanları TYÇ Kurul toplantısına katılım sağladı.

 

 
1594164736.525 - 08.07.2020 00:05:56 - 10.6.30.128 - [18.207.250.80]