Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Bşk Haberleri Güney Afrika Yeterlilik Kurumu (SAQA) heyeti 28.04.2015 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumunu ziyaret etti
Güney Afrika Yeterlilik Kurumu (SAQA) heyeti 28.04.2015 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumunu ziyaret etti

Güney Afrika Yeterlilik Kurumu (SAQA) CEO Yardımcısı Dr. Julie Reddy, Uluslararası İrtibat Müdür Yardımcısı Coleen Jaftha, Yabancı Yeterliliklerin Doğrulanması Müdür Yardımcısı Navin Vasudev ve Ulusal Yeterliliklerin Kayıt Altına Alınması ve Tanınması Müdür Yardımcısı Nyiko Hlekane’den oluşan heyet 28 Nisan 2015 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumunu ziyaret etti.

290415-1

Ziyaret kapsamında Güney Afrika Yeterlilik Kurumu Heyeti, MYK Yönetim Kurulu ve Kurum Başkanımız Sayın Bayram AKBAŞ ile mevcut durum, karşılıklı tecrübelerin paylaşılması ve işbirliği alanlarına ilişkin bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede her iki ülkenin Ulusal Yeterlilik Çerçevelerinin geliştirilmesi ve uygulanmasına yönelik kaydettiği gelişmelerin ve elde ettikleri tecrübelerin değerlendirilmesinin yanı sıra olası işbirliği alanlarında paylaşımlarda bulunulmasına yönelik temennilerde bulunuldu.

 

 290415-2

Tüm gün gerçekleştirilen ziyaret kapsamında MYK Uzmanları tarafından MYK ve Ulusal Yeterlilik Sistemi, ulusal meslek standartları ve ulusal yeterlilikler, sınav ve belgelendirme ve Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi konularında teknik sunumlar gerçekleştirildi, karşılıklı olarak deneyim ve bilgi paylaşımında bulunuldu.

290415-3

SAQA Heyetinden Coleen Jaftha’nın Güney Afrika Yeterlilik Kurumu ve Yeterlilik Çerçevesi ile ilgili sunumu ve soru-cevap oturumunun ardından ziyaret sona erdi.  

290415-1