Haberler İş ve Yönetim Sektör Komitesi Haberleri MYK İş ve Yönetim Sektör Komitesi Oluşturuldu
MYK İş ve Yönetim Sektör Komitesi Oluşturuldu

İş ve Yönetim Sektöründe MYK tarafından görevlendirilecek kurum ve kuruluşlarca hazırlanan meslek standartlarının ulusal meslek standardı olarak kabul edilmesi için inceleme yapmak, önerilerde bulunmak ve karar vermekle görevli MYK İş ve Yönetim Sektör Komitesi oluşturularak, 12 Nisan 2011 tarihinde ilk toplantısını gerçekleştirdi.

MYK’nın faaliyetlerine başlayan 17’nci Sektör Komitesi olan İş ve Yönetim Sektör Komitesinin gerçekleştirilen ilk toplantısına işçi, işveren, meslek kuruluşları, ilgili bakanlıklar ve YÖK temsilcilerinden oluşan sektör komitesi üyeleri katılım sağladı.


MYK İş ve Yönetim Sektör Komitesi Temsilcileri:

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Hatice Tülay ALPMAN

Milli Eğitim Bakanlığı

Fehmi YERLİKAYA

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı

İlhan ERTÜRK

Yükseköğretim Kurulu

Yrd. Doç. Dr Hakan KAHYAOĞLU

Türkiye Odalar Borsalar Birliği

Ahmet ŞAĞAR

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu

Ersin ARTANTAŞ

Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu

Zahit GÖNENCAN

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu

İbrahim BİLDİK

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu

Can Özgür YARDIMCI

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu

Özgün Millioğulları KAYA

Mesleki Yeterlilik Kurumu

Süleyman ARIKBOĞA

 

Toplantıda, MYK Meslek Standartları Dairesi Başkanı Firuzan SİLAHŞÖR’ün açılış konuşmasından sonra, MYK Sektör Sorumlusu Süleyman ARIKBOĞA, Ulusal Mesleki Yeterlilik Sistemi, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun yapısı, görevleri, gerçekleştirilen faaliyetler, Meslek Standartları, Komitenin görevleri ve süreçler hakkında bilgiler verdi. Sunumun ardından katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

Toplantı, gündem gereği Başkan ve Başkan Vekili seçimi ile devam etti. Komite Başkanlığına Milli Eğitim Bakanlığı Temsilcisi Fehmi YERLİKAYA, Başkan Vekilliğine Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu temsilcisi İbrahim BİLDİK oybirliğiyle seçildi.

 

P4120065WWWW