Haberler Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik S.K.Haberleri MYK Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sektör Komitesi İlk Toplantısını Yaptı
MYK Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sektör Komitesi İlk Toplantısını Yaptı

Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sektöründe, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından görevlendirilen kurum ve kuruluşlarca hazırlanan meslek standartlarının ulusal meslek standardı olarak kabul edilmesi için inceleme yapmak, önerilerde bulunmak ve karar vermekle görevli MYK Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sektör Komitesi kuruldu ve ilk toplantısını 22 Aralık 2009 tarihinde MYK’da gerçekleştirdi.

MYK Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sektör Komitesi Temsilcileri:

Temsil Edilen Kurum

Temsilci

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

İsmail ÇELİK

Milli Eğitim Bakanlığı

Nuh MARAL

Çevre ve Orman Bakanlığı

Hasan SEÇGİN

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı

Orhan ÇETİNKAYA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Sema SAYILI

Yükseköğretim Kurulu

Prof. Dr. Ahmet İrfan YÜKLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Mustafa BAĞAN

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu

Cenk Sami KARAMAN

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu

Ayfer EĞİLMEZ

Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu

Duygu ÇETİNKAYA

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu

Tolga ÇULHA

Mesleki Yeterlilik Kurumu

İsmail ÖZDOĞAN


MYK Yönetim Kurulu Kararı ile Özürlüler İdaresi Başkanlığı Temsilcisi Sektör Komitesi Toplantılarına Özürlüler İdaresinin görüşlerini bildirmek için katılmaktadır.

Toplantıda MYK Başkanı Bayram AKBAŞ’ın açış konuşmasının ardından MYK Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sektör Sorumlusu İsmail ÖZDOĞAN, Ulusal Mesleki Yeterlilik Sistemi, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun yapısı, görevleri, faaliyetleri, Meslek Standartları ve Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik İşverenleri Sendikası (KİPLAS) ile imzalanan işbirliği protokolü hakkında bilgiler verdi. Ardından Meslek Standartları Dairesi Başkanı Firuzan SİLAHŞÖR KİPLAS’ın meslek standardı hazırlama sürecinde bugüne kadar yaptığı çalışmalar, Komitenin görevleri ve süreçler hakkında açıklamalar yaparak katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Toplantı, gündem gereği Başkan ve Başkan Vekili seçimi ile devam etti. Komite üyelerinin teklifi ile Komite Başkanlığına MEB temsilcisi Nuh MARAL, Başkan Vekilliğine ise Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu temsilcisi Tolga ÇULHA oybirliğiyle seçildi.

kimyasektor1_301209
kimyasektor2_301209
kimyasektor3_301209