Haberler Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik S.K.Haberleri Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Alanında Hazırlanan Taslak Standartlar Yönetim Kurulu Aşamasında
Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Alanında Hazırlanan Taslak Standartlar Yönetim Kurulu Aşamasında

MYK Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sektör Komitesi taslak meslek standartlarını görüşmek üzere toplandı. Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS) koordinasyonunda hazırlanan taslak meslek standartları ile taslak meslek standartları hakkında kurum ve kuruluşlardan gelen görüş ve önerileri değerlendirmek amacıyla 16 Şubat 2010 tarihinde bir araya gelen sektör komitesine Milli Eğitim Bakanlığı temsilcisi Nuh MARAL başkanlık yaptı.

Toplantıda, Sektör Komitesi Üyeleri görüş süresi tamamlanan ve gelen görüşler doğrultusunda revize edilen;

• İlaç Üretim Operatörü (Seviye 4)

• Kimya Laboratuvar Sorumlusu (Seviye 4)
• Plastik Ekstrüzyon Elemanı (Seviye 3)
• Boya Üretim Operatörü (Seviye 3)

mesleklerinin taslak standartlarını inceledi ve görüşleri tartıştı. İlaç Üretim Operatörü (Seviye 4) taslak meslek standardı üzerinde gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra MYK Yönetim Kurulunun onayına sunulmasına karar verilirken, diğer meslek standartlarının, bu mesleklerin farklı seviyeleri için hazırlanacak taslak meslek standartları ile birlikte incelenmesi ve değerlendirilmesine karar verilmiştir.

Taslak meslek standartları Yönetim Kurulunun onayından sonra Ulusal Meslek Standardı olarak Resmi Gazetede yayımlanacaktır.