Haberler Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik S.K.Haberleri Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sektör Komitesi Taslak Yeterlilikleri Görüşmek Üzere Toplandı
Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sektör Komitesi Taslak Yeterlilikleri Görüşmek Üzere Toplandı

Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS) ile Kurumumuz arasında 07 Ekim 2010 tarihinde Ulusal Yeterlilik hazırlamak üzere imzalanan işbirliği protokolü kapsamında KİPLAS ve Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) işbirliğinde Plastik Enjeksiyon Üretim Elemanı (Seviye 3) ve Plastik Enjeksiyon Üretim Elemanı (Seviye 4) taslak yeterlilikleri ile KİPLAS ve Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) işbirliğinde Boya Üretim Operatörü (Seviye 3), Boya Renk Ayar Elemanı (Seviye 3), Boya Dolum Operatörü (Seviye 3), Boya Üretim Sorumlusu (Seviye 4), Boya Üretim Sorumlusu (Seviye 5) taslak yeterlilikleri hazırlanarak görüşe sunulmuştur.

Gelen görüşler ve öneriler doğrultusunda taslak yeterlilikler KİPLAS tarafından revize edilerek MYK Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sektör Komitesinin değerlendirmesine sunulmuştur.

Taslak yeterliliklerin görüşüldüğü MYK Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sektör Komitesi 7. toplantısı 14-15 Haziran 2012 tarihinde, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nda düzenlenmiştir.

Taslak yeterlilikler sektör komitesinde alınan kararlar doğrultusunda revize edildikten sonra MYK Yönetim Kurulu onayına sunulacaktır.

 

kimyasektop