Haberler Toplumsal ve Kişisel Hizmetler S.K.Haberleri MYK Toplumsal ve Kişisel Hizmetler Sektör Komitesi 6. Toplantısı Gerçekleştirildi
MYK Toplumsal ve Kişisel Hizmetler Sektör Komitesi 6. Toplantısı Gerçekleştirildi

MYK Toplumsal ve Kişisel Hizmetler Sektör Komitesinin 6. toplantısı, 15 Şubat 2016 tarihinde MYK’da gerçekleştirildi.

Sektör Komitesinin üçüncü üç yıllık dönemi için sektör komitesi başkan ve başkan vekilliği seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonrasında Toplumsal ve Kişisel Hizmetler Sektör Komitesi Başkanlığına Milli Eğitim Bakanlığı temsilcisi Betinur AYAN, Başkan Vekilliğine Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu temsilcisi Ayşe AYDIN oybirliğiyle seçildi.

Toplantıda; Temizlik ve Tesis Hizmetleri Yönetimi İşadamları Derneği (TESHİAD) tarafından hazırlanan Araç Temizlik, Bakım ve Koruma Görevlisi (Seviye 3), Havuz Operatörü (Seviye 4) ve Bina Dış Cephe Temizlik Elemanı (Seviye 4) taslak meslek standartları incelendi ve gerekli düzeltmelerin yapılmasının ardından MYK Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmasına karar verildi.

Söz konusu taslak meslek standartları MYK Yönetim Kurulu’nun onayının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak ulusal meslek standardı olarak yürürlüğe girecek.

170216