Haberler Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme S.K. Haberleri Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme Sektör Komitesi 12. Toplantısı Gerçekleştirildi
Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme Sektör Komitesi 12. Toplantısı Gerçekleştirildi

MYK Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme Sektör Komitesinin 23-24 Ekim 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen on ikinci toplantısında TCDD’yi Geliştirme ve TCDD Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından hazırlanan; Raylı Sistem Araçları Elektrik Bakım ve Onarımcısı (Seviye 4), Raylı Sistem Araçları Elektronik Bakım ve Onarımcısı (Seviye 4), Raylı Sistem Araçları Mekanik Bakım ve Onarımcısı (Seviye 4), Kondüktör (Seviye 4), İstasyon Trafik İşletmeni (Seviye 5), Trafik Kontrolörü-Demiryolu- (Seviye 6) ve Tren Teşkilcisi (Seviye 4) taslak yeterlilikleri ile 11UY0035-4 Tren Makinisti (Seviye 4) ulusal yeterliliğine ilişkin revizyon talebi görüşülmüştür.

Toplantıda, ulusal yeterliliğe ilişkin revizyon talebi ve taslak yeterliliklerin Komite üyelerinin değerlendirmeleri doğrultusunda yapılacak düzenlemeler sonucunda MYK Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Tren 9000