Haberler Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme S.K. Haberleri Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme Sektör Komitesi Taslak Meslek Standartlarını Görüşmek Üzere Toplandı
Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme Sektör Komitesi Taslak Meslek Standartlarını Görüşmek Üzere Toplandı

MYK Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme Sektör Komitesi, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) ve İstanbul Elektrik, Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT) tarafından hazırlanan taslak meslek standartlarını değerlendirmek üzere 1 Temmuz 2013 tarihinde İstanbul’da 10. toplantısını gerçekleştirdi.

Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme sektör komitesi üyeleri, İETT ve TESK temsilcileri ile meslek standardı hazırlama ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; komiteye sunulan Metrobüs Şoförü (Seviye 3) ve Şehir İçi Toplu Taşıma Otobüs Şoförü (Seviye 3) taslak meslek standartlarının sektör komitesi toplantısında alınan kararlar doğrultusunda revize edilerek MYK Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmasına karar verildi.

Nihai taslak standartlar MYK Yönetim Kurulunun onayı sonrası Resmi Gazete’de yayımlanarak Ulusal Meslek Standardı (UMS) niteliği kazanacak.

metrobus soforu