Haberler Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme S.K. Haberleri MYK Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme Sektör Komitesi 9. Toplantısı Mesleki Yeterlilik Kurumunda Gerçekleştirildi
MYK Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme Sektör Komitesi 9. Toplantısı Mesleki Yeterlilik Kurumunda Gerçekleştirildi

ulastirma

 

MYK Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme Sektör Komitesi, Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) tarafından hazırlanarak yürürlüğe giren; 12UY0062-3 Liman Vinç Operatörü – RTG ve SSG- (Seviye 3), 12UY0064-3 Liman Saha İstif Makineleri Operatörü- CRS ve ECS)–(Seviye 3), 12UY0088-3 Liman Forklift Operatörü (Seviye 3), 12UY0061-3 Mobil Vinç Operatörü -MHC, Sahil ve Gemi Vinci- (Seviye 3), 12UY0063-3 Liman Pompa ve Tank Saha Operatörü (Seviye 3) yeterliliklerinin revizyon talebi ve aynı kuruluş tarafından taslağı oluşturularak kamuoyu görüş alma süreci dolan Liman Kuru Yük Operasyon Elemanı (Puantör) Seviye 3 taslak yeterliliğini görüşmek üzere 12 Haziran 2013 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumunda toplanmıştır.

Toplantıda, TÜRKLİM tarafından söz konusu 5 ulusal yeterliliğe ilişkin revizyon talepleri ve taslak yeterlilik komite üyelerine sunulmuştur. Komite üyelerinin değerlendirmeleri doğrultusunda yapılacak düzenlemeler sonucunda revizyon talepleri ile taslak yeterliliğin MYK Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmasına karar verilmiştir.