Haberler Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hiz S.K. Hab... MYK Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektör Komitesi Taslak Meslek Standartlarını Görüşmek Üzere Toplandı
MYK Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektör Komitesi Taslak Meslek Standartlarını Görüşmek Üzere Toplandı

MYK Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektör Komitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından Seyahat Acentacılığı alanında hazırlanan taslak meslek standartlarını değerlendirmek üzere 02 Haziran 2011 tarihinde bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Sektör Komitesi Üyeleri, görüş süresi tamamlanan ve gelen görüşler doğrultusun da revize edilen; Seyahat Acentası Ürün Planlama ve Operasyon Sorumlusu (Seviye 5), Seyahat Acentası Satış Görevlisi  (Seviye 4), Transfer Elemanı (Seviye 3) taslak meslek standartlarını inceledi ve görüşleri tartıştı.     

Sektör Komitesi toplantısı sonucunda, taslak meslek standartlarının gerekli düzeltmeler yapılarak MYK Yönetim Kurulunun onayına sunulmasına karar verildi.

Taslak meslek standartları MYK Yönetim Kurulu’nun onayının ardından Resmi Gazetede yayımlanarak Ulusal Meslek Standardı niteliği kazanacaktır.

 

Turizm_02.06.2011