Haberler Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hiz S.K. Hab... Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektör Komitesi Taslak Standartları Görüştü
Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektör Komitesi Taslak Standartları Görüştü

MYK Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektör Komitesi, Servis alanında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB), Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından hazırlanan taslak meslek standartlarını değerlendirmek üzere 26 Ocak ve 9 Şubat 2010 tarihlerinde iki toplantı gerçekleştirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı standart hazırlama ekibinden Figen KUNT ve Sibel AKÇAĞLAYAN’ın da katılım sağladığı toplantılarda, Sektör Komitesi Üyeleri görüş süresi tamamlanan ve gelen görüşler doğrultusunda revize edilen

• Servis Yöneticisi (Seviye 5)

• Servis Görevlisi (Seviye 2-3-4)
• Bar Görevlisi (Seviye 4)

mesleklerinin taslak standartlarını inceledi, görüşleri tartıştı ve standartlar üzerinde gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra MYK Yönetim Kurulunun onayına sunulmasına karar verdi.

Taslak meslek standartları Yönetim Kurulunun onayından sonra Ulusal Meslek Standardı olarak Resmi Gazetede yayımlanacak.