Haberler Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hiz S.K. Hab... Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektöründe 6 UMS Yayımlandı
Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektöründe 6 UMS Yayımlandı
turizmumshaberkck041209

MYK ile Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) arasında 22 Mayıs 2009 tarihinde imzalanan Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü kapsamında hazırlanan 6 standart Resmi Gazetede yayımlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, TUROB ve AKTOB tarafından hazırlanan Oda Temizleme ve Düzenleme Görevlisi (Seviye 2), Kat Sorumlusu (Seviye 3), Genel Alan Temizleme ve Düzenleme Görevlisi (Seviye 2), Genel Alan Sorumlusu (Seviye 3), Kat Hizmetleri Sorumlusu (Seviye 4), Kat Hizmetleri Sorumlusu (Seviye 5) mesleklerinin taslak standardı, MYK Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektör Komitesinin incelemesi ve MYK Yönetim Kurulunun onayının ardından 26.11.2009 tarihli ve 27418 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak Ulusal Meslek Standardı (UMS) niteliği kazandı.

Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektöründe yayımlanan Ulusal Meslek Standartları için tıklayınız...