Haberler Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hiz S.K. Hab... Turizm Sektöründe 5 Adet Ulusal Yeterlilik Kamuoyu Görüşüne Sunuldu
Turizm Sektöründe 5 Adet Ulusal Yeterlilik Kamuoyu Görüşüne Sunuldu

MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumunun (MYK) sınav ve belgelendirme faaliyetlerine temel teşkil eden Ulusal yeterliliklerin geliştirilmesine yönelik teknik çalışmalarını sürdürmektedir.

MYK tarafından yürütülen UYEP projesi kapsamında hibe almaya hak kazanan 26 kuruluştan biri olan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektöründe 23.12.2011 tarihinde Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında hazırlanan Servis Görevlisi (seviye 2), Servis Görevlisi (seviye 3), Servis Görevlisi (seviye 4), Servis Yöneticisi (seviye 5) ve Bar Görevlisi (seviye 4) Ulusal Yeterlilik Taslakları kamuoyu görüşüne sunulmuştur. Taslaklara görüş vermek için son gün 8 Haziran 2012 olup ATSO’nun internet sitesinde yer alan görüş değerlendirme formlarını kullanarak görüşlerinizi ATSO’ya iletebilirsiniz.

Yeterlilik taslaklarına ulaşmak için tıklayınız.

atsoturizmhaber2