Haberler Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hiz S.K. Hab... Turizm Sektöründe 6 Adet Ulusal Yeterlilik Kamuoyu Görüşüne Sunuldu
Turizm Sektöründe 6 Adet Ulusal Yeterlilik Kamuoyu Görüşüne Sunuldu

MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumunun (MYK) sınav ve belgelendirme faaliyetlerine temel teşkil eden Ulusal yeterliliklerin geliştirilmesine yönelik teknik çalışmalarını sürdürmektedir. 

MYK tarafından yürütülen UYEP projesi kapsamında hibe almaya hak kazanan 26 kuruluştan biri olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği (AKTOB) ile Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektöründe 28.11.2011 tarihinde Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında hazırlanan Oda Temizleme ve Düzenleme Görevlisi (seviye 2),  Genel Alan Temizleme ve Düzenleme Görevlisi (Seviye 2), Kat Sorumlusu (Seviye 3), Genel Alan Sorumlusu (Seviye 3), Kat Hizmetleri Sorumlusu (Seviye 4) ve Kat Hizmetleri Sorumlusu (Seviye 5) Ulusal Yeterlilik Taslakları kamuoyunun görüşlerine sunulmuştur. Taslaklara görüş vermek için son gün 11 Haziran 2012 olup AKTOB’un internet sitesinde yer alan görüş değerlendirme formlarını kullanarak görüşlerinizi AKTOB’ a iletebilirsiniz.

Yeterlilik taslaklarına ulaşmak için tıklayınız.

housekeeping-collage2-1280