Haberler Tekstil, Hazır Giyim, Deri S.K. Haberleri Tekstil, Hazır Giyim, Deri Sektör Komitesi Toplantısı Yapıldı
Tekstil, Hazır Giyim, Deri Sektör Komitesi Toplantısı Yapıldı

MYK Tekstil, Hazır Giyim, Deri Sektör Komitesi, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) tarafından hazırlanan taslak meslek standartlarını değerlendirmek üzere 24-25 Kasım 2011 tarihlerinde toplandı.

Toplantıda BESOB tarafından hazırlanan Dokuma Kumaş Desen Hazırlama Elemanı (Seviye 3), Dokuma Kumaş Desinatörü (Seviye 4), Dokuma Kumaş Desinatörü (Seviye 5) ve İTKİB tarafından hazırlanan Ütücü (Düz Örme Hazır Giyim) (Seviye 3) ve Remayözcü (Düz Örme Hazır Giyim) (Seviye 3) taslak meslek standartları incelendi ve gelen görüşler tartışıldı. Toplantının sonucunda Ütücü (Düz Örme Hazır Giyim) (Seviye 3) standardının dokuma alanını da kapsayacak şekilde hazırlanarak bir sonraki sektör komitesi toplantısında görüşülmesine, diğer standartların ise üzerinde gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra MYK Yönetim Kurulu’na sunulmasına karar verildi.

Nihai taslak standartlar MYK Yönetim Kurulunun onayı sonrası Resmi Gazete’de yayımlanarak Ulusal Meslek Standardı (UMS) niteliği kazanacak.konfeksiyon