Haberler Tekstil, Hazır Giyim, Deri S.K. Haberleri "Tekstil, Hazır Giyim ve Deri” Sektöründe 5 Adet Taslak Yeterlilik Hazırlandı
"Tekstil, Hazır Giyim ve Deri” Sektöründe 5 Adet Taslak Yeterlilik Hazırlandı

Ulusal Yeterliliklerin belirlenmesi amacı ile Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası (TTSİS) arasında “Tekstil, Hazır Giyim ve Deri Sektörü”nde imzalanan “Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü” kapsamında, TTSİS, Ön İplik Operatörü (Seviye 3), Ön İplik Operatörü (Seviye 4), İplik Bitim İşleri Operatörü (Seviye 2), İplik Eğirme Operatörü (Seviye 2) ve İplik Operatörü (Seviye 4) taslak yeterliliklerini hazırladı.

 

TTSİS tarafından hazırlanan ve 26 Ağustos 2011 tarihinde ilgili tarafların görüş ve değerlendirmelerine sunulan taslak yeterlilikler ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ve görüş bildirmek için tıklayınız.

 

Görüş alma süreci 26 Eylül 2011 tarihinde tamamlanmış olan taslak yeterlilikler, TTSİS tarafından gelen görüşler doğrultusunda gözden geçirildikten sonra, MYK Tekstil, Hazır Giyim ve Deri Sektör Komitesinin görüşüne sunulacak.

iplik_1