Haberler Tekstil, Hazır Giyim, Deri S.K. Haberleri Tekstil, Hazır Giyim, Deri Sektör Komitesi Taslak Standartları Görüştü
Tekstil, Hazır Giyim, Deri Sektör Komitesi Taslak Standartları Görüştü

MYK Tekstil, Hazır Giyim ve Deri Sektör Komitesi, Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası (TTSİS) tarafından Dokusuz Yüzey ve Örme alanında farklı yeterlilik seviyelerinde hazırlanan 4 adet taslak meslek standardı ile ilgili görüş bildirmek, taslak meslek standartları hakkında kurum ve kuruluşlardan gelen görüş ve önerileri değerlendirmek, görüşleri meslek standartlarına yansıtmak ve taslak standartlara MYK Yönetim Kuruluna sunulmadan önceki son şeklini vermek amacıyla 30 Nisan 2010 tarihinde toplandı.

Sanko Tekstil İşletmeleri Örme Müdürü Mehmet TAYŞİ ve Tekstil Mühendisi Müge KOÇUM, Kasar&Dual Tekstil İşletme Müdürü Osman ÇETİNKAYA ve Planlama Müdür Yardımcısı Ümit ÖZTÜRK, Modern Halı Üretim Müdürü Ayhan ÖZTÜRK ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Üyesi Filiz YILDIZ uzman görüşü alınması amacıyla toplantıya katılım sağladı.

Toplantıda Örme Operatörü (Seviye 2-4), Dokusuz Yüzey Operatörü (Seviye 4-5) taslak meslek standartları incelendi, tartışıldı ve standartlarda gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra MYK Yönetim Kurulunun onayına sunulmasına karar verildi.

Taslak meslek standartları MYK Yönetim Kurulunca onaylandıktan sonra Ulusal Meslek Standardı (UMS) olarak Resmi Gazetede yayımlanacak

 

p4300219-1