Haberler Otomotiv S.K. Haberleri Otomotiv Sektör Komitesi Taslak Meslek Standartlarını ve Ulusal Yeterlilikleri Görüşmek Üzere Toplandı
Otomotiv Sektör Komitesi Taslak Meslek Standartlarını ve Ulusal Yeterlilikleri Görüşmek Üzere Toplandı

MYK Otomotiv Sektör Komitesi, taslak meslek standartlarını değerlendirmek üzere 5 Nisan 2012 tarihlerinde bir toplantı gerçekleştirdi.

MYK Otomotiv Sektör Komitesinin ikinci 3 yıllık dönemi için, komite başkanlığına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) temsilcisi Burhan ÇAKIR, başkan vekilliğine Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) temsilcisi Hasan AKKURT oybirliği ile seçildi.

 Komitenin sabah oturumunda görüşülen Motosiklet Bakım Onarımcısı (Seviye 4) ve Otomotiv Kontrol Test ve Ayar İşçisi (Seviye 4) taslak meslek standartlarının sektör komitesi toplantısında alınan kararlar doğrultusunda revize edilerek MYK Yönetim Kurulu onayına sunulmasına karar verildi.

 Öğleden sonraki oturumda görüşülen Makine Bakımcı (Seviye 3-4-5) Ulusal Yeterliliğinin ve 20 Ulusal Yeterlilik için soru sayılarının sektör komitesi toplantısında alınan kararlar doğrultusunda revize edilerek MYK Yönetim Kurulu onayına sunulmasına karar verildi.

otomativ_motor