Haberler İnşaat S.K. Haberleri MYK İnşaat Sektör Komitesi Taslak Standartlara Son Şeklini Verdi
MYK İnşaat Sektör Komitesi Taslak Standartlara Son Şeklini Verdi

MYK ile Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) arasında 9 Temmuz 2008 tarihinde imzalanan “Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü” kapsamında İNTES tarafından hazırlanan 5 taslak meslek standardına MYK Yönetim Kuruluna sunulmadan önce son şekli verildi.

Standart çalışması yapılan, ilgili kurum ve kuruluşlara görüşe gönderilen ve gelen görüşler değerlendirilerek revize çalışmaları tamamlanan "Ark Kaynakçısı" (Seviye 3), "İş Sağlığı ve Güvenliği Elemanı" (Seviye 4) , "Beton Pompa Operatörü" (Seviye 3), "Beton Santral Operatörü" (Seviye 3) ve "Tünel Kalıpçısı" (Seviye 3) taslak meslek standartları 6 Ekim 2009 tarihinde düzenlenen bir toplantı ile MYK İnşaat Sektör Komitesinin görüşüne sunuldu.

Söz konusu taslak meslek standartları komite üyeleri tarafından incelendi, tartışıldı ve gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra MYK Yönetim Kurulunun onayına sunulmasına karar verildi. Taslak meslek standartları Yönetim Kurulunun onayından sonra Ulusal Meslek Standardı olarak Resmi Gazetede yayımlanacak.