Haberler İnşaat S.K. Haberleri MYK İnşaat Sektör Komitesi Taslak Meslek Standartlarına Son Şeklini Vermek Üzere Toplandı
MYK İnşaat Sektör Komitesi Taslak Meslek Standartlarına Son Şeklini Vermek Üzere Toplandı

MYK İnşaat Sektör Komitesi, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) tarafından hazırlanan 3 adet taslak meslek standardı ile ilgili görüş bildirmek, taslak meslek standartları hakkında kurum ve kuruluşlardan gelen görüş ve önerileri değerlendirmek, görüşleri meslek standartlarına yansıtmak ve taslak standartlara MYK Yönetim Kuruluna sunulmadan önce son şeklini vermek amacıyla 3 Temmuz 2009 ve 9 Temmuz 2009 tarihlerinde iki toplantı gerçekleştirdi.

İNTES Meslek Standardı Hazırlama Ekibinin de katılım sağladığı 9 Temmuz 2009 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda Kule Vinç Operatörü (Seviye 3), Endüstriyel Boru Montajcısı (Seviye 3), Panel Sistem Demiryolu Ustası (Seviye 4) taslak meslek standartları incelendi, tartışıldı ve standartların gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra MYK Yönetim Kurulunun onayına sunulmasına karar verildi.

Taslak meslek standartları MYK Yönetim Kurulunca onaylandıktan sonra Ulusal Meslek Standardı (UMS) olarak Resmi Gazetede yayımlanacak.