Haberler Genel Haberler MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Sahibi “İş ve Meslek Danışmanları” İŞKUR’da İşe Başlıyor
MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Sahibi “İş ve Meslek Danışmanları” İŞKUR’da İşe Başlıyor

 “İş ve Meslek Danışmanı” mesleğinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olanların İŞKUR’a atamalarıyla ilgili tören, 2 Nisan 2012 tarihinde Ankara’da gerçekleşecektir.

İŞKUR tarafından “İş ve Meslek Danışmanı” olarak istihdam edilecek olan adayların atamaları; Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk ÇELİK ve seçkin konukların teşrifleri ile Ankara Ticaret Odası Kongre ve Sergi Sarayı Congresium-Oditoryum Salonu’nda yapılacak törenle gerçekleşecektir.

İŞKUR ve Türkiye Personel Yönetimi Derneği (PERYÖN) işbirliğinde hazırlanan İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Meslek Standardı 07/06/2011 tarih ve 27957 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu standart temel alınarak PERYÖN ve İŞKUR tarafından hazırlanan İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Yeterliliği 19/07/2011 tarihinde MYK Yönetim Kurulu tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiştir. İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Yeterliliğinde sınav ve belgelendirme yapmak üzere 16/01/2012 tarihinde Anadolu Üniversitesi Personel Belgelendirme Birimi (ANAPER) ve 20/01/2012 tarihinde Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (SAÜSEM) MYK tarafından yetkilendirilmiştir. SAÜSEM tarafından 15-19 Şubat 2012 tarihlerinde yapılan teorik ve uygulamalı sınavlar sonucu 2918 aday, İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Yeterliliğinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmıştır.  

Belge numaranızı öğrenmek için tıklayınız.

isvemeslekdanismani