Haberler Genel Haberler MYK ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu İşbirliği Toplantısı Yaptı
MYK ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu İşbirliği Toplantısı Yaptı

Medya alanındaki mesleklere ilişkin işbirliği olanaklarının değerlendirilmesi amacıyla 16 Mayıs 2011 tarihinde Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Mesleki Yeterlilik Kurumu temsilcilerinin katılımıyla işbirliği toplantısı gerçekleştirildi.

Medya alanında meslek standartlarının ve mesleki yeterliliklerin belirlenmesine yönelik işbirliği faaliyetleri kapsamında TRT temsilcilerinden Eğitim Dairesi Başkan Yardımcısı Ayhan OKATALI ve Radyo Dairesi Müdür Yardımcısı Özgür YILMAZKOL’un katılımı ile MYK’da bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, medya alanının akademik ve mesleki düzeyde nasıl ele alındığı tartışılmış, MYK Meslek Standartları Dairesi Başkanı Firuzan SİLAHŞÖR tarafından MYK’nın yapısı, faaliyetleri, Ulusal Meslek Standartlarının ve Ulusal Yeterliliklerin hazırlanması konularında TRT temsilcilerine bilgilendirme yapılmış ve soruları yanıtlanmıştır.

Toplantı sonucunda medya alanındaki mesleklerin ve işbirliği şeklinin belirlenmesine yönelik TRT tarafından genel bir değerlendirme yapılarak iki kurumun tekrar bir araya gelmesi kararlaştırılmıştır.

 

TRT_ibirlii