Haberler Genel Haberler TİSK İşveren Dergisi Eylül-Ekim Sayısını Mesleki Yeterlilik ve Mesleki Eğitime Ayırdı
TİSK İşveren Dergisi Eylül-Ekim Sayısını Mesleki Yeterlilik ve Mesleki Eğitime Ayırdı

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) aylık yayın organı İşveren Dergisi, ekonomik, sosyal ve çalışma hayatına ilişkin güncel konular ve sorunları ele alarak yayın hayatını 48 yıldır kesintisiz şekilde sürdürüyor.

İncelenen konu ile ilgili yetkililerinin, akademisyenlerin ve uzmanların görüş ve düşüncelerine yer verilerek oluşturulan İşveren Dergisi, bu özellikleri ile çalışma yaşamı ve endüstri ilişkileri alanında önemli bir başvuru kaynağı olmaya devam ediyor.

Her sayısında ayrıca farklı gündem konularını da ele alan İşveren Dergisi, son sayısında “Mesleki Yeterlilik ve Mesleki Eğitim” konusunda özel bir dosya hazırladı. “Başkandan” adlı bölümde TİSK Başkanı Tuğrul KUTADGOBİLİK’in konuyla ilgili ilk makaleyi yazdığı derginin ilerleyen sayfalarında, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Esengül CİVELEK, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Bayram AKBAŞ, İŞKUR Genel Müdürü Doç. Dr. Kemal BİÇERLİ yazıları ile yer alıyor. TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK Başkanlarının birer makale ile katkıda bulundukları İşveren Dergisi’nde, TİSK’e üye İNTES, ÇEİS, KİPLAS, MESS, SEİS gibi sendikalar Mesleki Yeterlilik konusuna bakışlarını ve bu alanda yürüttükleri çalışmaları aktarıyor.

TİSK’in süreli yayın organı İşveren Dergisi’nin Eylül – Ekim 2010 sayısında yer alan “Mesleki Eğitim ve Mesleki Yeterlilik” dosyasındaki makalelere ulaşmak için aşağıdaki linkleri tıklayınız.