Haberler Genel Haberler Mesleki Yeterlilik Kurumu CeBİT Eurasia Bilişim Fuarına Katıldı
Mesleki Yeterlilik Kurumu CeBİT Eurasia Bilişim Fuarına Katıldı

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), İstanbul’da 06-10.10.2010 tarihlerinde gerçekleştirilen, her yıl yapılan ve büyük bir teknoloji şovuna sahne olan CEBİT Bilişim Eurasia Fuarı’na (Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı) katıldı. Her geçen yıl yeni teknolojilerin görücüye çıktığı fuar’da ürünlerin yanı sıra kamu kuruluşlarının bulunduğu stantlarda kurum ve kuruluşların farklı uygulamaları, yenilikleri sunuldu ve tanıtımları yapıldı. Bu kapsamda MYK’nın geldiği nokta ve ürettiği projeler Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde CEBİT Bilişim Fuarında ziyaretçilerin görüşüne sunuldu.

Fuarda MYK’nın çalışma alanları olan Ulusal Meslek Standartları, Ulusal Yeterlilik ve Belgelendirme, belgelendirme sürecin işleyişi, belgelerin kullanım amacı ve belgelendirme yöntemleri konularında MYK personeli tarafından açıklamalarda bulunulmuş, ayrıca kurum web sitemiz ve portalımız hakkında bilgi verilmiştir.

Türkiye’nin Ulusal Europass Merkezi olan MYK’nın bünyesinde yaptığı çalışmalar ve Europass belgeleri olan; Özgeçmiş, Dil Pasaportu, Diploma Eki, Sertifika Eki ve Hareketlilik olan beş belgenin içeriği hakkında tanıtım yapılmış, fuara gelen ziyaretçilerin kurumumuz hakkındaki soruları görevli MYK personelleri tarafından cevaplanmıştır.

cebit0112 cebit0111cebitIMG_0267