Haberler Genel Haberler MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN MUSİAD Ankara Şubesinde Bilgilendirme Yaptı.
MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN MUSİAD Ankara Şubesinde Bilgilendirme Yaptı.

MUSİAD Ankara şubesi  ev sahipliğinde, MUSİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyesi iş adamları ve üniversite öğrencilerinin katılımı ile 11 Ekim 2016 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumu, Ulusal Yeterlilik Sistemi ve MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunun ele alındığı bir bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. 

DSC 0135

Açılış konuşmasında MÜSİAD Ankara Şubesi Başkanı Sayın İlhan Erdal Mesleki Yeterlilik Belgesinin iş dünyası açısından önemine değinerek Mesleki Yeterlilik Belgesinin özellikle Ankara genelinde yaygınlaştırılması konusunda MUSİAD Ankara Şubesi olarak gerekli çalışmaların yapılmasında öncü olacaklarını ifade ederek, MYK Başkanı Adem CEYLAN’A katılımları nedeniyle teşekkür etti.

Toplantıda MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN, Mesleki Yeterlilik Kurumunun görevleri, misyonu ve vizyonuna değinerek Kurum tarafından özellikle son yıllarda gerçekleştirmiş faaliyetler, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu, Mesleki Yeterlilik Belgesine ilişkin teşvikler ile kısa ve orta vadedeki Kurumsal hedefler hakkında katılımcıları bilgilendirdi. İş dünyasının beklediği nitelikli, belgeli, üretime değer katan çalışanların çalışma hayatına  kazandırılmasıyla çalışmaların hızla devam  ettirileceğini belirtti. Bilgilendirme sonrasında üye işveren ve üniversite öğrencilerinin Kurum ve Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkındaki soruları cevaplandı.

DSC 0195

Toplantının kapanış bölümünde ise Sayın CEYLAN, belge zorunluluğu kapsamında 2017 yılından itibaren işverenlerin cezai müeyyideler ile karşı karşıya kalmaması için MUSİAD’ın konu hakkında üyelerini bilgilendirmesi ve Ulusal Yeterlilik Sisteminde daha aktif rol alması konusunda beklentilerini paylaştı.

DSC 0135