Haberler Genel Haberler Sayın Bakanımız Süleyman SOYLU İNTES MYM ve ASO METES’te denetimlerde bulundu.
Sayın Bakanımız Süleyman SOYLU İNTES MYM ve ASO METES’te denetimlerde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU Kurum Başkanımız Sayın Adem CEYLAN ile birlikte 15.06.2016 Çarşamba günü Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Türkiye Mesleki Yeterlilik Merkezi İktisadi İşletmesini (İNTES MYM) ziyaret ederek, Ahşap Kalıpçı, Duvarcı ve İskele Kurulum Elemanı Ulusal Yeterliliklerinde yapılan performans sınavlarında denetimlerde bulundu.

Merkez hakkında bilgi alan Sayın Bakanımız daha sonra üç meslekte yapılan performans sınavlarını denetledi. 

160616-1

160616-1

Sayın Bakanımız adaylardan katılmış oldukları mesleki yeterlilik sınavlarının mesleklerine neler kattığı konusunda bilgiler aldı.

 

160616-1

 

Performans sınavlarını müteakip Sayın Bakanımız basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak, öncelikle ulusal yeterlilik sisteminin kurulup işletilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Sistemin ülkemiz için büyük önem arz ettiğini, çalışma hayatına nitelikli eleman kazandırma ile ilgili çok önemli bir boşluğu doldurduğunu belirtti. Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgiler veren Sayın Bakanımız başta inşaat sektörü olmak üzere tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu olduğunu hatırlattı. MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi çalışanlara sağladığı avantajlardan da bahseden Sayın Bakanımız, bu belgelerin sınav ücretlerinin Bakanlığımızca karşılandığını, ayrıca belgeli kişilerin işveren prim desteğinin SGK tarafından ödendiğini vurguladı. 

160616-1

 

 

Sayın Bakan açıklamalardan sonra gazetecilerin gündemdeki konulara ilişkin sorularını cevapladı.

 

160616-1

 

 

İNTES MYM’den sonra ASO METES’e geçen Sayın Bakanımız; ASO hakkında bilgiler aldıktan sonra Çelik Kaynakçısı performans sınavını denetledi. 

 

160616-1

 

Sayın Bakanımıza ilgilerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. 

160616-1

Fotoğraf galerisi için tıklayınız.