Haberler Genel Haberler Mesleki Yeterlilik Kurumu Genel Kurulu 15 Ekim 2015 Tarihinde Gerçekleştirildi
Mesleki Yeterlilik Kurumu Genel Kurulu 15 Ekim 2015 Tarihinde Gerçekleştirildi

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) 10 uncu Olağan Genel Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Ahmet ERDEM’in teşrifleri ve MYK Genel Kurul temsilcilerinin katılımıyla çalışma toplantısı formatında 15 Ekim 2015 Perşembe günü Ankara’da gerçekleştirildi.

SAM 2279

 

MYK Başkanı Bayram AKBAŞ’ın açış konuşmasından sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Ahmet ERDEM Genel Kurula hitap ederek Bakanlığımızın temel görevlerine, MYK’nın gelişimine ve misyonuna ilişkin bir konuşma yaptı. 

 

SAM 2325

 

MYK Genel Kurul üyeleri Erhan BATUR’un Başkan, F.Yasemin ERTEKİN ve Elif YILDIRIM’ın üye olarak yer aldıkları Başkanlık Divanının yönettiği Genel Kurulda, Kurumun 30.09.2014-30.09.2015 dönemi Faaliyet Raporu, 2014 Mali Yılı Kesin Hesabı, 2015 yılı Çalışma Programı, 2015 yılı Personel Planlaması ve 2016 Yılı Bütçesi Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Bayram AKBAŞ tarafından sunuldu. Gerçekleştirilen faaliyetler ve çalışma programı, görüş bildiren tüm Genel Kurul üyelerince takdirle karşılandı, sunulan raporlar ve programlar Genel Kurulca kabul edildi.

 

SAM 2268

 

Genel Kurulun ikinci oturumunda gelecek üç yıllık dönemde görev yapacak olan Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu üyelikleri için seçim yapıldı. 

 

MYK Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek Üyeliklerine:

KURUM

ASIL

YEDEK

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

Bayram AKBAŞ

Erhan BATUR

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Doç.Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU

Osman YILDIRIM

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI

Prof.Dr. Mahmut ÖZER

Prof.Dr. Muzaffer ELMAS

MESLEK KURULUŞLARI TEMSİLCİLİĞİ

TÜRKİYE ESNAF VE SANATKÂRLARI KONFEDERASYONU

Bendevi PALANDÖKEN

M.Burhan AKSAK

İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONLARI TEMSİLCİLİĞİ

HAK İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU

Dr. Osman YILDIZ

Elif YILDIRIM

İŞVEREN SENDİKALARI KONFEDERASYONU TEMSİLCİLİĞİ

TÜRKİYE İŞVEREN SENDİKALARI KONFEDERASYONU

Celal KOLOĞLU

Barış HAŞEMOĞLU

 

 

seçildiler.

SAM 2473

 

Yönetim Kurulu üyeliklerine seçilenler adına MYK Başkanı Bayram AKBAŞ’ın teşekkür konuşması ve Divan Başkanı Erhan BATUR’un kapanış konuşmasıyla Genel Kurul tamamlanmıştır. 

 

SAM 2476

 

Oluşan yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısını Başkan ve Başkan Vekili seçimi gündemiyle gerçekleştirmiş, Yönetim Kurulu Başkanlığına Bayram AKBAŞ, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine Prof. Dr. Mahmut ÖZER seçilmişlerdir. 

SAM 2279