Haberler Genel Haberler TOBB Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU Kurumumuzu ziyaret etti

TOBB Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU Kurumumuzu ziyaret etti. 01.10.2014

 021014

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU Kurumumuzu ziyaret ederek, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Bayram AKBAŞ ile ulusal meslek standartlarının ve yeterliliklerin hazırlanması, MYK’nın yetkilendirdiği sınav ve belgelendirme merkezlerinin oluşturulması hususlarında görüşmelerde bulundular.

Sayın HİSARCIKLIOĞLU; MYK’nın çalışmalarını takdir ettiklerini, Ulusal Yeterlilik Sisteminin güçlendirilmesi konusunda TOBB olarak tüm imkanlarıyla desteğe hazır olduklarını ifade ettiler.

Sayın AKBAŞ ise, bu değerleri yaklaşımlarından dolayı Sayın Başkana teşekkür ederek, MYK’nın üçlü yapıyı temsil ettiğini, bu bağlamda TOBB’un her zaman olduğu gibi bugün de en üst düzeyde ortaya koyduğu desteğinin anlamlı ve önemli olduğunu ifade etti.

Görüşmede, MYK ile TOBB’un en kısa sürede yapılacak bir çerçeve protokol ile Ankara ve tüm illerimizi kapsayan işbirliği başlatılması hususunda görüş birliğine varıldı. Hazırlık çalışmalarının bu ay içerisinde tamamlanması, ihtiyaç duyulan yeni meslek standartlarının ve yeterliliklerin hızla hazırlanması, ulusal yeterliliği yayımlanmış olan mesleklerde sınav ve belgelendirme merkezleri oluşturulması için gerekli altyapının yılsonuna kadar kurulması kararlaştırıldı.

Sayın TOBB Başkanına yaptıkları ziyaret ve paylaştıkları değerli görüşleri için teşekkür eder, başlatılan bu işbirliğinin ülkemize hayırlı olmasını dileriz.