Haberler Genel Haberler Avrupa Eğitim Vakfı (ETF) heyeti 26.09.2014 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumunu ziyaret etti

Avrupa Eğitim Vakfı (ETF) heyeti 26.09.2014 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumunu ziyaret etti

 

Avrupa Eğitim Vakfı (ETF) Türkiye Ülke Yöneticisi Lida KITA başkanlığındaki ETF heyeti 26.09.2014 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumunu ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Bayram AKBAŞ ve MYK yöneticileri ile, aralarında ETF temsilcileri Arjen DEIJ, Cristina MEREUTA, Cristiana BURZIO ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu eğitim sektörü yöneticisi Mustafa BALCI’nın yer aldığı heyet kalite güvence sistemi, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinin uygulanması, sınav ve belgelendirme, vb. alanlarda olası işbirliği alanları konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Gelecekte yapılacak olası işbirliklerinin yanı sıra, 13-14 Kasım 2014 tarihlerinde ETF ve MYK işbirliğinde gerçekleştirilmesi planlanan konferansa ilişkin ön görüşme de gerçekleştirildi.

 300914

ETF Heyeti, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinin Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi ile Referanslanması çalışmaları kapsamında görev yapan Rapor Yazım Ekibini de ziyaret ederek, Referanslama çalışmaları konusundaki gelişmelere yönelik bilgi edindi.