Haberler Genel Haberler Mesleki Yeterililik Kurumu, “Ulusal Yeterlilik Sistemi; Nitelikli, Belgeli İşgücü” Başlıklı Seminerini Erzurum’da Gerçekleştirdi
Mesleki Yeterililik Kurumu, “Ulusal Yeterlilik Sistemi; Nitelikli, Belgeli İşgücü” Başlıklı Seminerini Erzurum’da Gerçekleştirdi

“Türkiye’de Mesleki Yeterlilik Kurumunun ve Ulusal Yeterlilik Sisteminin Güçlendirilmesi (UYEP)" projesi kapsamında Atatürk Üniversitesi Erzurum Meslek Yüksekokulu işbirliği ile 12 Kasım 2012 tarihinde Atatürk Üniversitesi Konferans Salonunda “Ulusal Yeterlilik Sistemi; Nitelikli, Belgeli İşgücü” başlıklı farkındalık arttırma semineri gerçekleştirildi.

erzurumfa

MYK, Ulusal Yeterlilik Sisteminin önemi ile iş ve eğitim dünyasına sağlayacağı faydalar gibi konuların ele alındığı seminere Erzurum Vali Vekili Yüksel ÇELİK, Atatürk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sebahattin TÜZEMEN, Erzurum Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Yaşar Nuri ŞAHİN, MYK Avrupa Birliği, Uluslararası İlişkiler ve Projeler Birimi Sorumlusu İsmail ÖZDOĞAN ve Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Hasan AKALIN’ın yanı sıra Atatürk Üniversitesi öğretim elemanları, öğrencileri, kamu kurum ve kuruluşları ile özel Sektörün yöneticileri ve temsilcileri katılım sağlamıştır.

erzurumfa2

Açılış konuşmalarını takiben MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesinden Elif Özlem PAPUR tarafından yapılan sunumda MYK, ulusal yeterlilik sistemi, sınav ve belgelendirme ve akreditasyon konularında bilgi verilmiştir. Programın devamında UYEP Takım Lideri David HANDLEY Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi ve UYEP projesi hakkında bilgi verirken Ulusal Europass Merkezi proje ekibinde yer alan Hüdazan YAŞIN Europass projesini tanıtıcı bir sunum gerçekleştirmiştir. Sunumların ardından katılımcılardan gelen sorular yanıtlanarak ulusal yeterlilik sisteminin eğitimcilere, işverenlere ve bireylere sağladığı avantajlar vurgulanmıştır.