Haberler Genel Haberler Mesleki Yeterlilik Kurumu 7. Genel Kurulu 31 Ekim 2012 Tarihinde Gerçekleştirildi
Mesleki Yeterlilik Kurumu 7. Genel Kurulu 31 Ekim 2012 Tarihinde Gerçekleştirildi

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) 7. Olağan Genel Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk ÇELİK, işçi ve işveren konfederasyonları ile meslek kuruluşlarının Sayın Genel Başkanları, Sayın Müsteşarlar, Sayın Başkanlar ve üst düzey yöneticilerin teşrifleri ile Ankara’da JW Marriott’ta 31 Ekim 2012 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

myk_7_gk_1
myk_7_gk_2

Mesleki Yeterlilik Kurumu 7. Olağan Genel Kurul açılış konuşmalarını Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Bayram AKBAŞ, Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Murat AKYÜZ, KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Refik BAYDUR, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut ARSLAN ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk ÇELİK yaptı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Genel Kurul üyeleri Erhan BATUR’un Başkan, Yasemin ERTEKİN ve Jülide SARIEROĞLU’nun üye olarak yer aldıkları Başkanlık Divanının yönettiği Genel Kurulda, Kurumun 30.09.2011-30.09.2012 dönemi faaliyet raporu, 2011 mali yılı kesin hesabı, 2013 yılı çalışma programı ile personel planlaması ve 2013 yılı bütçesi Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Bayram AKBAŞ tarafından sunuldu. Gerçekleştirilen faaliyetler ve çalışma programı, görüş bildiren tüm Genel Kurul üyelerince takdirle karşılandı, sunulan raporlar ve programlar Genel Kurulca kabul edildi.

Genel Kurulun öğleden sonraki oturumunda gelecek üç yıllık dönemde görev yapacak olan Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu üyelikleri için seçim yapıldı. Seçim sonucunda;

MYK Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek Üyeleri:

KURUM

ASIL

YEDEK

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

Bayram AKBAŞ

Erhan BATUR

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Doç.Dr. Ömer AÇIKGÖZ

Prof.Dr. Oğuz BORAT

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI

Prof.Dr. Mahmut ÖZER

Prof.Dr. Ensar GÜL

MESLEK KURULUŞLARI TEMSİLCİLİĞİ

ESNAF VE SANATKÂRLARI KONFEDERASYONU

Bendevi PALANDÖKEN

Burhan AKSAK

İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONLARI TEMSİLCİLİĞİ

HAK İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU

Dr. Osman YILDIZ

Jülide SARIEROĞLU

İŞVEREN SENDİKALARI KONFEDERASYONU TEMSİLCİLİĞİ

TÜRKİYE İŞVEREN SENDİKALARI KONFEDERASYONU

Mustafa DEMİR

Bülent PİRLER

Genel Kurulun ardından Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu ilk toplantısını Başkan ve Başkan Vekili seçimi gündemiyle gerçekleştirdi. Bayram AKBAŞ Yönetim Kurulu Kurum Başkanlığına oy birliği ile yeniden seçildi. Doç Dr. Ömer Açıkgöz ise Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine yine oybirliği ile seçildi.

myk_7_gk_3
myk_7_gk_4
myk_7_gk_5
myk_7_gk_6
myk_7_gk_7
_MG_8388