Haberler Genel Haberler Sayın Başbakanımız Kurumumuzca Onaylanan Mesleki Yeterlilik Belgelerini Düzenlenen Törenle Hak Sahiplerine Verdi
Sayın Başbakanımız Kurumumuzca Onaylanan Mesleki Yeterlilik Belgelerini Düzenlenen Törenle Hak Sahiplerine Verdi

 “İş ve Meslek Danışmanı” mesleğinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olanların İŞKUR’a atamalarıyla ilgili tören, 2 Nisan 2012 tarihinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK ve İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim ŞAHİN ve seçkin konukların teşrifleri ile Ankara Ticaret Odası Kongre ve Sergi Sarayı Congresium-Oditoryum Salonu’nda yapılan törenle gerçekleşti. 

Sayın Başbakanımız, belge sahiplerinin arasından seçilen 5 kişiye Mesleki Yeterlilik Kurumu onaylı Mesleki Yeterlilik Belgelerini verdi.

Törenin ardından belge almaya hak kazanan diğer İş ve Meslek Danışmanlarına MYK Mesleki Yeterlilik Belgesinin dağıtımı Kurumumuzca yapıldı.

İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Meslek Standardı 07/06/2011 tarih ve 27957 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş, İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Yeterliliği 19/07/2011 tarihinde ise MYK Yönetim Kurulu tarafından onaylanarak uygulamaya konulmuştu.

İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Yeterliliğinde sınav ve belgelendirme yapmak üzere 16/01/2012 tarihinde Anadolu Üniversitesi Personel Belgelendirme Birimi (ANAPER) ve 20/01/2012 tarihinde de Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (SAÜSEM) Kurumumuzca yetkilendirilmişti. SAÜSEM tarafından 15-19 Şubat 2012 tarihlerinde yapılan teorik ve uygulamalı sınavlar sonucu 2918 aday, törende dağıtılan İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Yeterliliğinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerini almaya hak kazanmışlardır.

toren1

toren4

toren2

toren3

toren5

toren1